GÖZ ÇEVRESİ- ALTI IŞIK DOLGUSU

ışık dolgusu

Göz Altı ve Çevresi Işık Dolgusu Nedir?

Birçok kişinin en büyük sorunlarından biri gözaltı çöküklüğüdür. Yorgunluk, uykusuzluk, düzensiz hayat, alkol ve sigara tüketimi gözaltının çökmesine, kişinin daha yorgun görünmesine yol açar. Gözaltı şişlik ve morlukları artık gözaltı ışık dolgusu sayesinde tedavi edilebilmektedir.
 
Gözaltı ışık dolgusu avantajları nelerdir?
Gözaltı şişlik ve morluklar giderilmekte, cilt yeniden yapılandırılmaktadır. Yaşlanma dolayısıyla meydana gelen gözaltı sorunlarına en etkili çözümlerdendir.
 
Kimler gözaltı ışık dolgusu yaptırabilir?
Yaş ilerlemeye başladığı zaman yüzün kemik yapısı incelmeye başlar. Bu durum ise gözaltında boşluklara ve gölgelenmelere yol açar. Bu gölgelenme ve boşlukları yaşayan kişilerde gözaltı ışık dolgusu yapılarak, gözaltı halkalanmaları, gözaltı morlukları, gözaltında oluşan çukurlaşmalar giderilir.
 
Gözaltı ışık dolgusunun yan etkileri nelerdir?
Yapılan araştırmalarda gözaltı ışık dolgusunun yan etkileri olarak kızarıklık ve morarma görüldüğü anlaşılmıştır. Ancak bu yan etkiler en fazla 72 saat içinde kaybolmaktadır.
 
Gözaltı ışık dolgusunda etki ne zaman görülmeye başlar?
Gözaltı ışık dolgusunun etkisi uygulamanın hemen arkasından görülmeye başlar. Yaklaşık 1 hafta içinde ise tam oturmuş hali ile istenilen görüntüye ulaşılır.
 
Gözaltı ışık dolgusu kalıcılığı ne kadar sürer?
Hyalüronik asit kullanılarak yapılan gözaltı ışık dolgusunda kalıcılık süresi 1-2 yıldır. Göz çevresinde ortaya çıkan kazayağı çizgileri, göz kapaklarının çok aktif olması sebebiyle oldukça hareketli bir bölgedir. Işık dolgusunun bu bölgede kalıcılık süresi ortalama 6-7 ayı bulmaktadır. Bunun yanında göz çevresi, gözaltı torbalanmaları ve göz kapağında kullanılan hyalüronik asit bu bölgelerin çok aktif olmaması sebebiyle 2 yıl gibi bir süre rahatlıkla kullanılabilir.
 
Gözaltı ışık dolgusu uygulaması nasıl yapılır?
Gözaltı ışık dolgusu, çok ince iğne ucuna sahip enjeksiyonlar sayesinde uygulanan bir yöntemdir. Uygulamaya başlamadan önce göz çevresi tetkikleri ve analizleri yapılarak hastanın ten rengi, problemin ne düzeyde olduğu belirlenir. Buna göre tedavinin dozu ayarlanarak uygulama başlar. Hastaya lokal anestezi uygulandıktan sonra göz çevresi tonik yardımı ile temizlenir. Belirlenen bölgelere doktorun belirlediği dozlarda küçük dokunuşlarla dolgu maddesi enjekte edilmeye başlanır. Tüm bu işlem bittikten sonra göz çevresi yine bir tonik yardımı ile temizlenir.