YÜZ DOLGUSU

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu Merak Edilenler

İnsanlar, zamana meydana okumak, daha genç ve diri bir cilde sahip olmak için bazı yöntemlerden yararlanarak kendilerini daha güvenli ve iyi hissetmek isterler. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ve çeşitli dış etkenler yüzünden yüz bölgesinde meydana gelen çatlamalar, kırışıklıklar, sarkmalar kadınların kendini kötü hissetmesine hatta çoğu zaman psikolojik sebeplere neden olur.
 
Günümüzde birçok yöntem sayesinde kadınlar ve erkekler yüz bölgesinde uygulanan çoğu yöntemle dolgu uygulaması, yüz germe ya da estetik operasyonlar geçirerek ciltlerinde oluşan bu deformasyonu gidermeye çalışır. Her bölge için ayrı ayrı yöntemlerin uygulanabildiği çözümler vardır. Cilt üzerinde oluşan bazı kontur bozuklukları, kırışıklıklar, sarkmalar dolgu maddeleriyle giderilmekte ya da bazı estetik operasyonlar sayesinde bu problemler çözülmektedir.Uygulanan yüz dolgu işlemleri kişilerde oluşan kırışıklıkları, çatlamaları, çukurlaşmaları ve mimikler yüzünden göz ve dudak çevresinde oluşan çizgiler yok edilebilmektedir.Dolgu işlemlerinde özellikle hyalüronik asit bazlı enjeksiyonlar kullanılır. Bu madde zaten cildin kendi yapısında olan bir maddedir. Ancak zamanla hem yaşın ilerlemesi durumu ve cilt üzerinde oluşan çeşitli deformasyonlar bu maddenin zamanla azalmasına yol açar. Bu maddenin azalması cildin elastiki yapısını azaltır. Bu durum ise yüzde kırışıklıklara ve çukurlaşmalara neden olur. Bu durumda cilt yüzeyinde oluşan bu kırışıklıklar kişinin daha yaşlı ve yorgun bir görünüm kazanmasına sebep olur.
 
Uygulama alanları
  • Alın
  • Burun
  • Çene
  • Kaşlar
  • Üst yanaklar ve gözyaşı oluğu
  • Çeşitli nedenlerle oluşmuş yara izleri
Kimler dolgu işlemi yaptırabilir?
Dolgu işlemi, yüzünde kırışıklık ve sarkma yaşayanlar ayrıca yüzünde çeşitli sebeplerle yara izi oluşanlar (çok derin olmadığı sürece) dolgu işlemi yaptırabilirler.
 
Uygulama nasıl yapılır?
Yüz dolgu işlemi oldukça basit bir işlemdir. Uygulama yapılmadan önce uygulamayı yapacak kişi yüz bölgesini analiz eder. Doldurulacak yerler belirlendikten sonra anestezik krem ile uyuşturulan bölgeye özel ince iğneler sayesinde dolgu maddesi enjekte edilir.Uygulama arkasından hafif derecede şişlik oluşabilir. Ancak bu şişlik zamanla kendiliğinden yok olur.Ameliyatsız herhangi bir kesi yapılmadan zahmetsizce gerçekleştirilen dolgu uygulaması sonunda kişi günlük hayatına kolay bir şekilde dönüş yapabilmektedir