AMELİYATSIZ BACAK ESTETİĞİ

Ameliyatsız Bacak Estetiği

Ameliyatsız Bacak Estetiği (Aqualift Bacak Dolgusu)

Birçok kadın sütun gibi bacaklar arzu eder. Zarif görünümlü bacaklara sahip olmak isteyen çoğu kadın bacak estetiği yaptırmak için uygulanan bazı yöntemlerden yararlanır. Özellikle ameliyat fikrinden çekinen kişiler için ameliyatsız bacak estetiği çok iyi bir yöntemdir. Çoğu kadın, ya çok ince bacaklara sahiptir ya da bacaklarının çarpık olmasından yana şikayetçidir. Bu yüzden de istedikleri gibi giyinmek bu tür kadınlar için oldukça zordur. Bu durumdaki kadınlar için ameliyatsız bacak estetiği ön plana çıkar.
 
Bacak problemleri neden oluşur?
Bacak kaslarının zayıf olması ile birlikte bacakta bulunan yağ oranının az miktarda olması bacakları olduğundan daha ince ya da çarpık gösterir. Bu durumda bazı yöntemler uygulanır. Böyle bir durumda bacaklara protez konabilir, yağ enjeksiyonu yapılabilir ya da macrolane, aqualift ile hazırlanan dolgu maddesi uygulanarak bu sorunlar giderilebilir.
 
Bacak bölgesinde en çok hangi problemler yaşanır?
Bacaklarda en çok rastlanan problemler arasında bacağın dış kısmının yağlı olması, alt bacak kısmında eğrilikler, dizin iç yanında fazla yağ bulunması, çarpık bacaklar, ciltte görülen çöküklükler, varis ve iki bacak arasında bulunan asimetri problemidir.
 
Aquafilling ile bacak estetiği
Aquafilling dolgu maddesi ile yapılan ameliyatsız bacak estetiğinde kalıcılık süresi 5-8 yıl arasında değişir. Özellikle ince bacaklı kişilerde ve ayak bileğinin kalınlaştırılmasında, diz içi kalınlaştırılmasında rahatlıkla kullanılmaktadır.
 
Aquafilling ile ameliyatsız bacak estetiği nasıl gerçekleştirilir?
Özellikle çarpık bacak tedavisinde üç çeşit teknik uygulanır. Silikon protez, aquafilling dolgu enjeksiyonu ve yağ enjeksiyonu yöntemleridir. Ancak birçok kişi, bacak tedavisinde en çok ameliyatsız olarak gerçekleştirildiği için aquafilling dolgu maddesi ile yapılan uygulamayı tercih etmektedir. Uygulama yapılmadan önce sorunlu bölgeye lokal anestezi yapılır. Daha sonra bölgeye ince uçlu iğneler sayesinde aquafilling dolgu maddesi enjekte edilir. 20-30 dakikalık bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapıldığı için kişinin iyileşme süreci yoktur. Günlük hayata hızlı dönüş yapılır.
 
Protez ve dolgu maddelerinin arasındaki fark nedir?
Kalça ve bacak çok hareketli olan bölgelerdir. Bu yüzden silikon protezlerin uygulanması diğer bölgelere göre daha zordur. Ancak aquafilling dolgu maddesi ile gerçekleştirilen ameliyatsız bacak estetiği sayesinde bu zor olan durumlar giderilir ve rahat bir uygulama sayesinde kişinin bacağında oluşan problem çözümlenir.