ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

Örümcek Ağı Estetiği
Kadınların ve erkeklerin en önemli estetik sorunlarından biri olan yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar özellikle ameliyatsız olarak gerçekleştirilen estetik uygulamaları sayesinde daha kolay ve pratik şekilde düzeltilebilmektedir.
Zamana meydan okumak isteyen yaşı ilerleyen kadınların, yüz bölgesinde oluşmaya başlayan kırışıklık ve sarkmalara karşı tercih ettiği örümcek ağı estetiği ile yaşlanmanın etkilerini biraz daha durdurmakta ve neredeyse gençliğinizdeki gibi sorunsuz bir şekilde yüz estetiklerini sağlamaktadırlar.
 
Örümcek ağı estetiği neden daha çok tercih ediliyor?
Örümcek ağı estetiği birçok kadın ve erkek tarafından tercih ediliyor çünkü daha kolay ve güvenli bir yöntemdir. Kalıcılık süresi iki yıl kadardır. Uygulama sonrası günlük hayata dönüş çok kısa bir zamanda gerçekleşmektedir. Yaklaşık 30 dakikalık bir uygulama sonunda işlem tamamlanmış olur.
 
Örümcek ağı estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler
Örümcek ağı estetiğinde iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Uygulama sonrasında günlük aktivitelere dönüş yapılsa bile ilk dikkat edilmesi gereken konu ağız bölgesinin çok geniş şekilde açılmamasına ve abartılı şekilde yüz mimiklerinin yapılmamasına dikkat edilmesi gerektiğidir. İşlemin ardından yaklaşık üç hafta kadar yüzün ovuşturulması ya da yüzükoyun şekilde yatılması tavsiye edilmez. Yüze hiçbir şekilde baskı uygulanmamalıdır.
 
Örümcek ağı estetiğinin yan etkileri var mıdır?
Her uygulama ve operasyonda olduğu gibi %1’lik bir oran bile olsa örümcek ağı estetiğinde de yan etkiler bulunmaktadır. Bu yan etkiler şişlik, morluk ya da kızarıklık şeklinde kendini gösterebilir. Bu yan etkiler uygulamanın doğal yan etkileridir ve buz kompresi yaparak bu yan etkiler giderilebilir.
 
Örümcek ağı estetiğinin kalıcılık süresi nedir?
Örümcek ağı estetiği yani diğer bir adıyla iple yüz germe, yüz asma uygulaması kalıcılık süresi birçok faktöre göre değişkenlik gösterir. Bu faktörler içinde uygulamanın yüzdeki etkisi, yaş faktörü, uygulama tekniği, uygulama yapılan bölge, cildin elastikiyet kayıp derecesi sayılabilir.
Bu işlem yapılmış olsa bile zaman içinde cilt yaşlanmaya devam eder ve yaşlılık etkileri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. İşlemin etkisini uzatmak ve cilt yaşlanma süresini uzatmak için ek uygulamalar da yapılabilir.