AMELİYATSIZ GÖĞÜS ESTETİĞİ

Ameliyatsız Göğüs Estetiği
Günümüz kadını estetik operasyonlarda artık tüm yenilikleri izlemeye başladı. Özellikle ameliyat ve narkoz fikrinden çekinen kadınlar için ameliyatsız göğüs estetiği uygulamaları hayat kurtarmaktadır.Ameliyatsız göğüs estetiği sadece ülkemizde değil hemen tüm dünya kadınlarının tercih ettiği uygulamalar arasında yerini almaktadır.
 
Ameliyatsız göğüs estetiğinde neler yapılır?
Ameliyatsız göğüs estetiğinde meme dikleştirme, meme büyütme, sarkma gibi işlemler yapılır. Memeler arasında bulunan simetri ve asimetri problemleri çözümlenir.
 
Ameliyatsız meme dikleştirme nasıl yapılır?
Bir nevi meme büyütme tekniği olan ameliyatsız meme dikleştirme, estetik operasyonlar içinde en çok tercih edilen uygulamalardandır. Bu uygulamada meme boyutundan memnun olan ancak memeler arası oluğun daha belirgin hale gelmesi ve memelerin üst kısmının daha dolgun olmasını tercih eden kişiler için uygulanır.
Göğüs bölgesine enjekte edilen dolgu maddesi göğüste yeni dokunun oluşmasına imkan verir. Bu durum ise memenin daha dolgunlaşmasını sağlar. Ameliyatsız meme dikleştirme yaklaşık 9-18 ay arasında kalıcılığını sürdürür.
 
Ameliyatsız göğüs estetiği emziren anneler için geçerli midir?
Ameliyatsız göğüs estetiğinde emziren annelerin herhangi bir şüphe duymasına gerek yoktur. Süt bezlerine ve meme başına herhangi bir işlem yapılmadığı için ameliyatsız göğüs estetiğini emziren anneler de yaptırabilirler.
 
Neden daha sık tercih ediliyor?
Cerrahi operasyon halinde gerçekleştirilen klasik meme büyütme operasyonunda kesi atılacağı için ameliyat dikiş izi kalır. İyileşme süreci daha uzundur. Ameliyatsız göğüs estetiğinde uygulama yaklaşık 30-40 dakika sürer ve kişi uygulamanın ardından hastaneden taburcu edilir. Günlük hayata dönüş uygulamanın ertesi günüdür. Uygulama enjeksiyon yöntemiyle yapıldığı için herhangi bir iz yoktur.