AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ

Ameliyatsız Burun Estetiği
Yüz bölgesinde en çok kendini belli eden organlardan biri burundur. Burun bölgesi gerek sağlık gerek görünüm açısından oldukça önemlidir. Sağlık açısından önemlidir çünkü burnumuz ile nefes alır ve çoğu vücudumuza giren mikroplardan burnumuzda bulunan bazı maddeler sayesinde korunmuş oluruz. Görünüm açısından önemlidir çünkü burun yüz bölgesinde orantıyı sağlayan en önemli unsurdur. Büyük olması, kemerli ya da kemikli olması çok küçük olması, burun ucunun problemli olması kişilerde sorun yaratır.
 
Burun yüz bölgemizde tüm yüz hareketlerimizi, mimiklerimizi etkiler. Kaşlarımız nasıl üzüntümüzü, sevincimizi, kızgınlığımızı gösteren mimikleri yaratmamıza imkan tanıyorsa burnumuz da yüzümüzün orantısını sağlayan, yüzümüzün simetri ve asimetrisini gösteren en önemli organdır.
 
Ameliyatsız burun estetiğinde neler yapılır?
Herhangi bir kesi işlemine gerek kalmadan, narkoz yemeden ya da hastanede, evde uzun süren istirahatlere gerek kalmadan kısa vadede uygulama yapılabilen burundaki deformasyonları yok etmeye yarayan bir yöntemdir. Ameliyatsız burun estetiği sayesinde klasik burun ameliyatlarında oluşabilecek riskleri de ortadan kaldıran ameliyatsız burun estetiği ile çeşitli rötuşlarla burundaki fazlalıklar giderilebilir.
 
Ameliyatsız burun estetiğinde cildin kaybettiği elastik yapı kazandırılarak kırışıklık ve istenmeyen çizgiler yok edilir. Burunda var olan çıkıntı ve tümsekler, burun ucu düşüklüğü de ameliyatsız burun estetiğinde düzeltilebilecek problemlerdendir.
 
Uygulanacak ameliyatsız burun estetiğinde dolgu uygulamları ile yapılmaktadır. Ve burun dolgu işlemi yapıldıktan sonra çok fazla hareketli bir bölge olmadığından uzun süre kullanılmaktadır. Ameliyatsız burun estetiği (burun dolgusunda) antomize uygun hyaluronik asit kullanılmalıdır
 
Ameliyatsız burun estetiğinde yapılabilenler burun ucu düşüklüğü gidermek, kontur bozukluklarını ​düzeltmek, burunda oluşan çizgileri, kırışıklıkları gidermek ve istendiğinde burnun büyütülmesi ayrıca burun  kenarlarına yapılan işlem ile burun toparlanması ve küçültülmesi yapmaktır.
 
Ameliyatsız burun estetiği ne kadar zamanda yapılır?
Lokal anestezi ile uygulama yapılır ve yaklaşık 15-20 dakikada ameliyatsız burun estetiği yapılabilir. Uygulamanın ardından kişi hemen günlük hayatına devam edebilir.