AMELİYATSIZ YÜZ ESTETİĞİ

Ameliyatsız Yüz Estetiği
Yüzümüz, vücudumuzun en önemli bölgelerinden biridir. Kişinin tüm karakteristik özelliği yüz bölgesinde oluşur. Üzüntü, keder, neşe, sevinç hepsi yüz bölgemizin birer parçasıdır. Ancak zamanla yüz bölgesinde yaşın ilerlemesine bağlı olarak ve bunun yanında cildin elastik yapısını kaybetmesinden dolayı bazı deformasyonlar oluşur.Oluşan bu deformasyonlar yüzün daha yaşlı gözükmesine ve bu doğrultuda insanların kendini kötü hissettirecek görünüm almasına sebep olur.
 
Bu sebeplerin başında cildin elastik yapısını, nemini kaybetmesiyle oluşan kırışıklıklar ve sarkmalardır. Cilt bu kırışıklıklar yüzünden daha yaşlı, daha cansız ve soluk gözükür. Bu durum ise kişinin olduğundan daha yaşlı, daha yorgun gözükmesine sebep olur.Günümüzde gerçekleştirilen ameliyatsız yüz estetiği ile bu tür problemler çok kısa süreler içinde uygulanarak giderilmektedir.
 
Dolgu maddeleri hayat kurtarıyor
Yüz bölgesinde oluşan bu deformasyonlar yapılan dolgu uygulamaları sayesinde düzeltilebilmektedir. Kadınların estetiğe olan inancı ve kendini iyi hissetme dürtüsü bu konuda oldukça gelişmiştir. Bıçak altına yatmadan, herhangi bir şekilde narkoz almadan gerçekleştirilen ameliyatsız yüz estetiği sayesinde bu tür problemlerden kurtulmak oldukça kolaylaşmıştır.
 
Dolgu maddesi ile yüz gençleştirme
En çok tercih edilen hyalüronik asit bazlı solüsyonlarla gerçekleştirilen ameliyatsız yüz estetiği olmaktadır. Yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar dolgu maddesinin enjeksiyon şeklinde uygulanmasıyla herhangi bir kesi atılmadan gerçekleştirilmesi sayesinde kadınların oldukça sık bu yöntemi denemesine imkan tanıyor.
Lokal anestezi altında yaklaşık 15-20 dakika süren uygulama sonunda kişi herhangi bir hastanede yatma ya da evde dinlenme sürecine girmeden günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.