YÜZ- CİLT MEZOTERAPİ

Yüz- Cilt Mezoterapi
Cildin yenilenmesi, saç tedavisi, vücutta meydana gelen leke ve çatlakların tedavisinde, bölgesel incelme tedavisinde kullanılan mezoterapi sadece ülkemizde değil dünya üzerinde de oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Mezoterapi içinde vitamin, mineral, enzim, aminoasit gibi birçok maddenin birleştirilmesiyle oluşturulan solüsyonlar enjekte edilmek suretiyle kullanılmaktadır.
 
Mezoterapi kimlere uygulanabilir?
Mezoterapi sağlık açısından herhangi bir problem yaşamayan kişilerde uygulanabilir. Bunun yanında mezoterapiyi gebeler, felç geçirenler, kanser hastaları, pıhtılaşma problemi yaşayanlar, çoklu ilaç tedavisi kullananlar, şeker hastaları üzerinde uygulanamaz.
 
Mezoterapi sorunlu bölgeye nasıl etki eder?
Mezoterapi vücutta hangi bölgeye uygulanacaksa buna uygun solüsyonlar hazırlanarak enjekte edilmek suretiyle uygulanır. Bu sayede kan dolaşımı düzene girer. Mezoterapi etkisini sorununun büyüklüğüne, vücut yapısına göre değişkenlik gösterir. Genel olarak 3-4 seans sonunda istenilen etkiler alınmaya başlanır.
 
Mezoterapinin faydaları nelerdir?
  • Cildin yenilenmesi ve gençleşmesi sağlanır
  • Saç dökülmesini durdurur
  • Ciltte oluşan leke ve çatlaklar giderilir
  • Bölgesel incelme alanında yağ dokularının yakılmasını sağlar
  • Kan dolaşımını düzenler
  • Selilüte karşı korur
  • Mezoterapi direk sorunlu bölgeyi hedef alır

Mezoterapinin yan etkileri var mıdır?
İğneli ve iğnesiz mezoterapi olarak iki çeşit mezoterapi vardır. İğnesiz mezoterapide herhangi bir yan etki ya da risk bulunmaz. İğneli mezoterapide bazı yan etkiler bulunur. Bu yan etkiler iğne kullanımına bağlı olarak kanama, morarma, dikkatli olunmazsa enfeksiyon ve deri çizilmesi görülebilir.
 
Mezoterapi nasıl uygulanır?
Mezoterapi uygulaması kas içine hazırlanan solüsyonların enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Çok düşük dozlarda enjekte edilmesi gerekir. Bunun sebebi kasa zarar vermemek içindir. İğneli mezoterapide dikkat edilmesi gereken nokta suda çözünen ilaçların kullanılmasıdır. İğnesiz mezoterapide böyle bir risk yoktur. İğnesiz mezoterapide yağda çözünen ilaçlar da kullanılabilmektedir.
 
Mezoterapi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler
Mezoterapi öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçların ve aspirin gibi ağrı kesici ilaçların kullanımı durdurulur. Mezoterapi sonrası ağır egzersizler yapılmaz. 7-8 saat süre ile sıcak banyo yapılmamalıdır. Özellikle kadınlar için yaklaşık 4 saat makyaj uygulaması yapılmaz. Vücudu saran kıyafetler özellikle strech kotlar giyilmemesi gerekir. Emziren anneler, hamileler, alerjik reaksiyonu olanlar, kalp ve böbrek rahatsızlığı olanlar mezoterapi yaptırmamalıdır.