PRP CİLT YENİLEME TEDAVİSİ

prp cilt yenileme tedavisi
Cildimiz en önemli giysimizdir. Cilt yüzeyinde zamanla birçok değişiklik meydana gelir. Bu değişikliklerde en büyük rolü kişinin yaşlanması alır. Bunun üzerine bir de dışarıdan gelen etkenler de yüklenince kişinin estetik görüntüsü bozulmaya başlar. Bu görüntü çoğu kadını rahatsız eder. Özellikle dış görüntüsüne büyük önem veren kadınlar için estetik kaygılar başlamış olur.Kadınlar, ortaya çıkan bu estetik kaygılar yüzünden birçok tedavi yolu dener. Bu denenen yöntemlerden biri de PRP cilt tedavisidir. PRP kişinin kendi kanının bileşenlerine ayrıldıktan sonra büyük miktarda trombosit plazmanın tekrar kişiye enjekte edilmesi ile gerçekleşen bir uygulamadır.
 
PRP ile cilt nasıl yenilenir?
Cilt, yaşlanmayla beraber birçok değişikliğe uğrar. Sarkmalar, kırışıklıklar, lekelenmeler, gözaltında torbalanma ve halkalanmalar oluşur. Bu durumda cildin yenilenmesi, kırışıklıkların, lekelerin, sarkmaların düzeltilmesi gerekir. PRP tedavisi ile cildin yenilenmesi hem kolay hem de pratiktir. Bıçak altına yatmadan yapılan PRP cilt tedavisi sayesinde cildin yenilenme süreci başlatılmış olur.
PRP cilt tedavisinde alınan plazma örneği cildin sorunlu bölgesine küçük özel iğneler sayesinde deri altına ve içine enjekte edilir. Fraksiyonel lazer, mikroiğneleme gibi uygulamaların ardından PRP serumu cilde sürülür. Açılan gözeneklerden PRP cilt tarafından daha kolay şekilde emilmiş olur.
 
PRP tek başına etkili olur mu?
Ciltte meydana gelen kırışıklık, sarkmalar, akne izleri, yara gibi durumlarda PRP tedavisi tek başına da etkili olur. Ancak etkisinin daha çabuk ve uzun süreli olmasını isteyenler için cilt yenilemede kullanılan başka uygulamalarla beraber kullanılabilir.
 
PRP cilt tedavisi seansları nedir?
PRP cilt tedavisi 10-20 dakikadır. Ancak PRP maddesinin hazırlanması yaklaşık sekiz ile on beş dakika arasında değişir. İki ile dört hafta aralıklarla üç dört seans yeterli olmaktadır. Daha sonra PRP cilt tedavisi altı, on iki ay sonra tekrar uygulanabilir.
 
PRP cilt tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?
PRP cilt tedavisi yapıldığı gün sıcak duş, banyo yapılmamalıdır. Güneşten korunmalı ve eğer dışarıda kalmanız gerekiyorsa güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.
 
PRP cilt tedavisinin etkisi ne kadar sürer?
PRP cilt tedavisi yaklaşık olarak bir, bir buçuk sene devam eder. İlk etkileri ise üç ile altı ay arasında görülmeye başlar.