PRP SAÇ DÖKÜLME TEDAVİSİ

prp saç dökülme tedavisi
 
Saçlar, hem kadın hem de erkek için vücudun önemli bir parçasını oluşturur. Ancak zamanla erkek olsun kadın olsun çeşitli nedenlerden saç dökülmeleri yaşayabilirler. Özellikle saç dökülmelerini aşırı yaşayan kişiler kellik sorunu ile karşı karşıya kalırlar.
 
PRP saç tedavisi nedir?
PRP, kişinin kendi kanının bileşenlerine ayrılarak yoğun şekilde elde edilen trombosit plazmadır. Elde edilen bu plazma birçok sağlık sorununda kişinin imdadına koşar. Bu imdadına koştuğu bölgelerden biri de saçlardır.
 
PRP’nin saça ne tür faydaları vardır?
PRP’nin herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi saça oldukça fazla faydası vardır. Mezoterapi ile uygulandığında oldukça etkili sonuçlar verir. Mezoterapi ile birleşerek bölgede saç köklerinin kalınlaşmasına, hacimli ve daha sağlıklı olmasına olanak tanır. Köklerin daha sağlıklı ve canlı şekilde yüzeye çıkarak saçlarda parlaklık ve canlılık oluşturur.PRP uygulaması ile saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Mezoterapi ile birleştiğinde bu etki daha artar. Saç köklerini uyararak daha canlı ve parlak hale gelmesine faydalı olan PRP tedavisi ile saçlarınız daha sağlıklı görünmeye başlar.Saç dökülmelerinin nedenlerinden biri olan genetiktir. Bunun yanında bakımsız kalan saçlar, nemini yitirmiş ve yıpranmaya başlamış olan saçlar, dengesiz ve düzensiz beslenme, çevre kirliliği gibi faktörler de saç dökülmelerinin nedenlerinden sayılabilir. Bu sebeplerden oluşan saç dökülmelerinde saç köklerine nüfuz eden PRP ile saçlar eskisinden daha canlı ve parlak çıkmaya başlar. Ancak şu unutulmamalıdır. PRP, mezoterapi gibi yöntemler saç kökü olmayan bölgelerde saçları çıkartamazlar. Kök olmayan saç uzamaz. Sorunlu bölge kel kalmıştır ancak saç kökü vardır. Ancak uykuda olabilir. Böyle durumlarda mezoterapi ve PRP saç tedavisi ile bu uykuda olan saç kökleri uyarılır ve canlanmaya başlayan saç köklerinden sağlıklı saçlar çıkmaya başlar.
 
PRP saç tedavisi kalıcı bir yöntem midir?
PRP saç tedavisinin süresi 1-2 sene arasındadır. Düzenli aralıklarla kürlere devam edilirse kalıcılık süresi artmaktadır.
 
PRP saç tedavisinin yan etkisi var mıdır?
PRP maddesi hazırlanırken kişinin kendi kanı bileşenlerine ayrılarak hazırlanır. İçine herhangi bir katkı maddesi karıştırılmaz. Bu yüzden kişinin kendi kanı ile uygulanan bir tedavi olduğu için bir zararı, bir yan etkisi yoktur.