MEME DOLGUSU

Meme Dolgusu

Aqualift Meme Dolgusu Meme Büyütme Ve Dikleştirme

Günümüzde birçok kadın artık estetik sorunlarından ameliyatsız olarak da kurtulmanın yolunu bulmuştur. Dolgu maddeleri ile gerçekleştirilen bu uygulamalar sayesinde bıçak altına yatmadan, narkoz almadan çok kısa zaman içerisinde günlük hayata dönebilme imkanı ile estetik sıkıntılarından kurtulabilmektedir.Dolgu maddesi ile yapılacak işlemler estetik operasyonlarda oldukça sıklaşmıştır. Bunların arasında meme büyütme, popo hacminin yükseltilmesi, ince bacakların daha da dolgunlaştırılması özellikle aquafilling dolgu maddesinin kullanılmasıyla daha da kolaylaşmış ve en çok tercih edilenler arasına girmeye başlamıştır.
 
Aquafilling (Aqualift) ile meme dolgusu nasıl yapılır?
Aquafilling üç boyutlu moleküler yapıda hidrolik bir jeldir. Dokular üzerinde yarattığı esneklik sayesinde hem dokuların yenilenmesine yardımcı olur hem de uzun süreli kalıcılığı sayesinde kişilerin daha çok rahat etmesini sağlar.Lokal anestezi ile gerçekleştirilen meme dolgusu yaklaşık 20 ile 40 dakika arasında değişen bir zaman diliminde uygulanır. Aquafilling enjeksiyonu ince kanüller kullanılarak yapılır. Dikiş kullanılmadan uygulanabilmesi ve uygulama sonrasında herhangi bir izin kalmaması sayesinde sıkça tercih edilen bir uygulama tekniğidir.
 
Aquafilling (Aqualift) ve protezler arasındaki fark nedir?
Meme dolgusunda kullanılan aquafilling, meme protezleri uygulamasında oluşabilecek komplikasyonları yok etmesi açısından tercih edilir. Meme asimetrilerinde 25-30cc’lik aralıklar ile volumleme yapılan meme protezlerine karşılık aquafilling dolgu maddesi daha küçük asimetriler için uygundur.Aquafilling dolgu maddesi sayesinde küçük göğüslere istenilen dolgunluk verilerek kişilerin bu konudaki sıkıntıları giderilir. Özellikle daha genç kişilerde aquafilling dolgu maddesi ile yapılan meme dolgusu oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.
 
Meme dolgusu uygulaması kaç seans yapılır?
Lokal anestezi altında yapılan meme dolgusu uygulaması yaklaşık 20-40 dakika süren ve tek bir seans yapılan bir uygulamadır. Hiçbir ağrı ya da sızı hissedilmez. Günlük hayata dönüş kısa sürede olmaktadır. Ameliyat ya da dikiş izi olmadığı için birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.Hyalüronik asit ile yapılan meme dolgusunun kalıcılık süresi 1-2 yıl iken aquafilling dolgu maddesi ile yapılan meme dolgusu uygulamasının kalıcılık süresi 5-8 yıl arasında değişkenlik gösterir. Bu sürelerin ardından eğer istenirse tekrar aynı şekilde meme dolgu uygulaması yapılarak süreç yeniden başlatılabilir.